Sevgi Evleri

2015 yılında yetim, öksüz veya aileleri tarafından terk edilmiş olan çocuklara, yeni ve güvenli bir aile ortamı sunmak için, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öncülüğünde açılan SEVGİ EVLERİ projesine bizler de iştirak ettik. Kız ve erkek evi olmak üzere iki adet Sevgi Evi açtık.

Çocuklarla pikniğe, lunaparka, sinemaya gittiğimiz gibi yıl içinde düzenli şekilde yüzme dersleri ve ata binme gibi farklı sportif etkinliklerde de bulunuyoruz.

 

Ortaokul ve liseye giden çocuklarımız, zorlandıkları dersler için düzenli özel ders almaktadırlar. Lise son sınıf öğrencilerimiz üniversiteye daha iyi hazırlanabilmek için özel dershanelere gidiyorlar. Ayrıca İyilik Olsun Hareketi gönüllülerinin, Sevgi Evi çocuklarımızın ve burslu gençlerimizin de katıldıkları piknik, iftar ya da yemek programları düzenlemekteyiz.

 

 

 

 

Liseyi bitirip üniversiteye başlayan çocuklarımıza üniversite eğitimleri boyunca da maddi ve manevi desteklerimiz devam etmektedir.
Üniversiteyi kazanamayan çocuklarımıza iş bulma ve iş hayatlarına ilk adımlarında da yanlarında olup yardımcı olmaktayız.

İyiliğin, doğruluğun ve insanca yaşama hak ve onurunun; dil, din, ırk, coğrafya farkı gözetilmeksizin her zaman ve her yerde hâkim olmasına çalışıyoruz.

Hakkımızda

Bize Ulaşın

Şemsettin Günaltay Cd. Erenköy Mh. Mimoza Sk. No:1

Galeri

İyilik Olsun hareketi projeleri ve etkinliklerini görmek ve bizi daha yakından tanımak isterseniz göz atabilirsiniz.  

© Copyright 2023 by İyilikOlsunHareketi