Faaliyetlerimiz

Sevgi Evleri

2015 yılında yetim, öksüz veya aileleri tarafından terk edilmiş olan çocuklara, yeni ve güvenli bir aile ortamı sunmak için, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öncülüğünde açılan sevgi evleri projesine iştirak ettik. Kız ve erkek evi olmak üzere iki adet Sevgi Evi açtık. Orta okulda tanıştığımız çocuklarımızdan bazılarının üniversiteden mezun olduklarını görmek bizlere ayrı bir mutluluk yaşatmaktadır.

Sofrada Ekmek

Verdiğimiz burslar sayesinde tanıma imkânı bulduğumuz Güney Doğu Anadolu bölgesinde yaşayan insanlara karşı gönül bağımız oluşmuştu. Kurduğumuz güzel dostluklar bu yöreye ve halkına karşı kendimizi borçlu hissetmemize neden olmuştu. Bu duygu ve düşüncelerle, Kızılay ile beraber, ihtiyaç sahibi ailelerin günlük ekmek ihtiyacını karşılamaya yönelik olan “Sofrada Ekmek” projesini 2022 yılında hem Cizre’de hem de Şırnak’ta hayata geçirdik.

PHOTO-2022-08-10-15-13-07

Eğitim Bursları

2018 yılında Güney Doğu Anadolu’ya yaptığımız gezimiz sonrasında, burada ziyaret ettiğimiz Cizre Fen Lisesi öğrencilerine eğitim bursu verme kararı aldık. Sonrasında Şırnak Fen Lisesi öğrencilerini de dahil ettiğimiz eğitim burslarımız halen devam etmektedir. Sağlamış olduğumuz eğitim burslarını, ihtiyaç duyulan, ülkemizin her bir köşesine götürebilmek en büyük temennilerimizden biridir.

IMG_2378

Deprem Yardımları

2023 Şubat ayında, yüzyılın felaketlerinden birini yaşayan ülkemize dünyanın her yerinden yardımlar gelmeye başlamıştı. “İyilik Olsun Hareketi” olarak bizlerde deprem bölgesindeki ihtiyaçları görüp ne gibi yardımlar yapacağımızı belirlemek için bölgeye ziyaretlerde bulunduk.  Bu ziyaretler sonrasında içme suyu ve barınma ihtiyacının öncelikli olduğunu tespit ettik. Hatay Defne’ye her ay bir tır içme suyu sevk ettik.  Ayrıca Hatay’da Kızılay’ın kurduğu 500 haneli konteyner mahallesine 25 konteyner ev bağışında bulunduk.

“İyilik Olsun Hareketi” üniversite grubumuz, Sultanbeyli’deki yakınlarının yanına sığınan depremzede ailelere her ay ziyaretlerde bulunarak hem maddi hem de manevi yardımlarda bulundular.

İyiliğin, doğruluğun ve insanca yaşama hak ve onurunun; dil, din, ırk, coğrafya farkı gözetilmeksizin her zaman ve her yerde hâkim olmasına çalışıyoruz.

Hakkımızda

Bize Ulaşın

Şemsettin Günaltay Cd. Erenköy Mh. Mimoza Sk. No:1

Galeri

İyilik Olsun hareketi projeleri ve etkinliklerini görmek ve bizi daha yakından tanımak isterseniz göz atabilirsiniz.  

© Copyright 2023 by İyilikOlsunHareketi