Deprem Bölgesi Faaliyetleri

Deprem Bölgesi Faaliyetleri

İyilik Olsun Hareketi olarak işe deprem bölgesi hakkında deneyimleri olan kişilerden bilgiler ve uzman psikologlardan travma durumlarında sosyopsikolojik destek hakkında seminerler alarak başladık.
 

 

İyilik yapmayı kendine görev edinmiş Hamilik Okulu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Barbaros Ceylan
İyilik Olsun Hareketi gönüllü gençlerine seminer verdi. Seminerde deprem bölgesi yardımları yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı.

Alınan eğitimlerden sonra gönüllülerimiz Kızılay yönetiminde deprem bölgesine doğru yola çıktılar. Öncelikli hedefimiz hizmet etmeyi düşündüğümüz deprem bölgesinin tespiti oldu. Bu doğrultuda depremden etkilenmiş birçok şehir ve kasaba
ziyaretleri yapıldı.

 
 

Bu tespitler yapılırken “İyilik Olsun Hareketi” gönüllüleri de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde Kızılay gönüllüleriyle beraber çalışmalara katıldılar. Gönüllülerimizin bir kısmı aşevlerinde bir kısmı ise erzak dağıtımı bölümlerinde
çalışmalarını gerçekleştirdiler. Bir yandan ekibimiz son hız bir şekilde çalışırken bir taraftan da İyilik Olsun Hareketi olarak evlerini kaybetmiş olan insanlar için deprem bölgesine çok sayıda konteyner ev inşa ettik.

İyiliğin, doğruluğun ve insanca yaşama hak ve onurunun; dil, din, ırk, coğrafya farkı gözetilmeksizin her zaman ve her yerde hâkim olmasına çalışıyoruz.

Hakkımızda

Bize Ulaşın

Şemsettin Günaltay Cd. Erenköy Mh. Mimoza Sk. No:1

Galeri

İyilik Olsun hareketi projeleri ve etkinliklerini görmek ve bizi daha yakından tanımak isterseniz göz atabilirsiniz.  

© Copyright 2023 by İyilikOlsunHareketi