Cizre

Cizre

Eğitim Bursları

“Eğitimde fırsat eşitliği olmalı” mottosuyla 2018 yılında yola çıktığımız Güney Doğu Anadolu gezimiz sonrasında, burada ziyaret ettiğimiz Cizre Fen Lisesi öğrencilerine eğitim bursu verme kararı aldık. İlerleyen yıllarda Şırnak Fen
Lisesi öğrencilerini de bu güzel birlikteliğe dahil ettik.

İlk eğitim bursunu verdiğimiz yer olan Cizre, asırlar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, her köşesinde tarihten bir esinti bulacağınız, sevimli bir belde.

Eğitim yılı içinde bölgeye düzenlediğimiz ziyaretlerle hem gençlerin sorunlarını dinleyip ihtiyaçlarını belirlemeye hem de kurduğumuz abi kardeş bağımızı güçlendirmeye çalışmaktayız.
2018-2019 öğretim yılında başladığımız eğitim burslarımızın ilk öğrencileri…

Burslu öğrencilerin velileriyle de yüz yüze görüşüp, kendimizi tanıtma imkânı bulduk.

11. sınıfı bitiren her burslu öğrencimiz bir hafta boyunca İstanbul’da bizim misafirimiz olurlar. Onlara İstanbul’da bulunan başlıca Üniversiteleri gezdirir, bu üniversiteler hakkında detaylı bilgiler verir, aynı zamanda İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini görmelerini sağlarız.

snapedit_1691497073198

                   Veli Buluşması Şubat 2019 

1232ac11-f70c-4339-8089-b799d02c19d5

                Boğaziçi Üniversitesi Gezisi Temmuz 2019


Üniversitesi Gezileri

Üniversiteyi kazanan burslu gençlerimize, üniversite eğitimleri için de burs desteğimizi sağlamaya devam etmekteyiz. Sağlamış olduğumuz eğitim burslarını, ihtiyaç duyulan, ülkemizin her bir köşesine götürebilmek en büyük temennilerimizden
biridir.

Hedefimiz başlatmış olduğumuz bu İyilik Hareketinin gençlerimiz tarafından benimsenip, onların da bu hareketin bir ferdi olarak çalışmaları ve iyiliğin yayılmasında emek harcamalarıdır.

İyiliğin, doğruluğun ve insanca yaşama hak ve onurunun; dil, din, ırk, coğrafya farkı gözetilmeksizin her zaman ve her yerde hâkim olmasına çalışıyoruz.

Hakkımızda

Bize Ulaşın

Şemsettin Günaltay Cd. Erenköy Mh. Mimoza Sk. No:1

Galeri

İyilik Olsun hareketi projeleri ve etkinliklerini görmek ve bizi daha yakından tanımak isterseniz göz atabilirsiniz.  

© Copyright 2023 by İyilikOlsunHareketi